Klubové vychytávky

Baví nás vylepšovat naše Babetty. Náš klub za dobu své existence vyrobil desítky různých vychytávek na Babetty. Pojďme si připomenout některé z nich. Postupně budu přidávat další, až objevím nějaké archivní nebo zase něco vymyslíme.

prototyp Babetta 227 – unikátní Babetta s volnoběžkou na výstupní hřídeli s využitím motoru B225

vychytávka pro stočení tachometru Babetty. Stačí vrtačka a obyčejná tužka s gumou a za 10-20minut si stočíte tachometr na 0 nebo na libovolnou hodnotu.

inverzní kladivo na vytahování ložisek z motoru. Klubová výroba

Sobí prd – kolo Sobi 20 s pomocným motorkem 50ccm pro legální cestování dětí po silnici bez řidičského průkazu ve věkové kategorii od 6 do 15 let. Kompletně realizované v rámci BkB Pavlem. Jedná se o naprostý unikát. Hlavní myšlenka této stavby byla v tom, aby mohly i děti jezdit s dospělými na Babetta výlety.

Test úplně prvního karburátoru Dellorto SHA 16.16 v ČR na Babettě. Díky tohoto testu se tyto karburátory začaly do ČR dovážet a prodávat. Jako jediní v ČR pro ně vyrábíme kolínka sání v menších sériích a máme přesně odladěnou konfiguraci pro orignál i upravenou Babettu (stačí se ozvat).

vytahovák gufer

Mala ukázka, jak se pracuje s vytahovakem gufer 🙂

Zveřejnil(a) Babetta klub Brno dne Sobota 27. února 2016

přípravek na stočení brzdových ploch bubnů a osazení rozety

Zveřejnil(a) Babetta klub Brno dne Sobota 18. června 2016

QC 3.0 USB dobíjení na Babettě a LED osvětlení na Babettě. Na LED osvětlení do Babetty máme velké know how. Vyrobili jsme desítky různých prototypů a porovnávali svítivost, kuželovitost, odběr, tepelné sálání různých LED čipů. V současné době můžeme poradit několik funkčních variant na originální elektroinstalaci.

Tuning Babetta elektriky pro cestování

Demo v praxi.Quick charge USB zdroj 18W,přední světlo Cree XM-L2,zadní světlo a osvětlení SPZ.Příjemně strávený svátek práce (PM)

Zveřejnil(a) Babetta klub Brno dne Pátek 1. května 2020

Babetta computer. Nejkomplexnější palubní počítač na Babettu všech dob. Momentálně se na něm pořád ještě pracuje.

Varování na přehřátí motoru

Zveřejnil(a) Pavel Majerek dne Úterý 9. října 2018

velice účinný chladič spojek

prototyp 3.rychlostní automatické převodovky na Babettu. Tento prototyp byl předán samotnému konstruktérovi 2-rychlostní automatické převodovky a třeba se někdy ještě dočkáme uvedení na trh 🙂

festovní 60W omezovač napětí . Bez takového omezovače se nemá smysl pouštět do žádných úprav osvětlení na Babettě včetně montáže citlivé elektroniky. Všechno vám jinak shoří. Na to dáváme garanci BkB jistoty.

přípravek na seřízení hladiny karburátoru Jikov

BkB rozběhové pružinky do B210 různých tvrdostí

kvalitní JTZ s vyměnitelnými díly

košík pod nádrž. Vyrobil bývalý člen Koby. Tohle je prostě nutnost, kdo chce cestovat.

kolínka Dellorto 16. Výrobní proces se vychytával 4 roky a proto je teď máme nejkvalitnější ze všech. Nikde jinde neseženete tak precizní a s kompletním příslušenstvím (těsnění, nerez spojovací materiál)

redukce do Babetta ojnice pro použití 12mm pístního čepu (mnohem větší sortiment kvalitních pístů pro 12mm čep). Jedna Babetta jezdí díky této vychytávce na Barikit píst pro skútr Piaggio Typhoon

přípravek na zbroušení řadícího plechu na tenčí tloušťku. Málokdo ví, že větší plech by měl být o 2 desetinky milimetru tenčí než malý plech

přípravek na odstranění karbonu z kolínek výfuku (upnete do vrtačky a protáhnete ocelovou štětku skrz celé kolínko)